KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384084
nr 1338 4084
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Pekkila Möllerswärd (1894-1975). Signerad, daterad 1939, motiv från Uppsala. Olja på pannå, 28x38 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 juli 2020
kl 20:42:52
300 kr
350 kr
500 kr
Pekkila Möllerswärd
Läs mer om Pekkila Möllerswärd